• Bojler elektryczny do wody z pompą ciepła - jak zmniejszyć rachunki za prąd

    Bojler elektryczny do wody z pompą ciepła - jak zmniejszyć rachunki za prąd

    Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej może generować niemałe koszty. W budynkach w których zużycie c.w.u. jest stosunkowo wysokie, warto poszukać rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie rachunków. Jednym z nich jest potencjał synergiczny, jaki tworzy bojler elektryczny energooszczędny oraz pompa ciepła. Choć jest to połączenie nietypowe - to daje wymierny efekt w postaci obniżenia opłat za ogrzewanie ciepłej wody użytkowej.

    Czytaj więcej
  • Jaka pompa ciepła do domu jednorodzinnego?

    Jaka pompa ciepła do domu jednorodzinnego?

    Pompa ciepła to nowoczesna forma ogrzewania i chłodzenia budynków, przy użyciu odnawialnego źródła energii. Umożliwia także podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, co sprawia że skutecznie zastępuje takie urządzenia jak kotły, służące do zasilania instalacji c.o. i c.w.u., czy bojlery pozwalające na ogrzanie wody zasilającej baterie w łazience i kuchni.

    Czytaj więcej
  • Co powinno znaleźć się w domowej kotłowni?

    Co powinno znaleźć się w domowej kotłowni?

    Kotłownia to zdecydowanie jedno z ważniejszych miejsc w domu. Wykorzystując ogrzewanie gazowe, olejowe lub na paliwa stałe - staje się ona niekiedy obowiązkowym elementem, a w niektórych przypadkach może wymagać nawet osobnego budynku. Jak sprawić, by kotłownia w domu była właściwie przystosowana do potrzeb i wymagań przepisów? Podpowiadamy.

    Czytaj więcej
  • Jak dobrać moc kotła centralnego ogrzewania do powierzchni domu?

    Jak dobrać moc kotła centralnego ogrzewania do powierzchni domu?

    Decydując się na wybór rodzaju kotła do ogrzewania, należy zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej optymalne. W końcu eksploatacja kotła to nie tylko jego zakup, ale również montaż, zasilanie, a także serwis. Jaki kocioł centralnego ogrzewania warto wybrać do swojego domu?

    Czytaj więcej
  • Kotły gazowe jednofunkcyjne vs kotły gazowe dwufunkcyjne - kiedy wybrać konkretny typ?

    Kotły gazowe jednofunkcyjne vs kotły gazowe dwufunkcyjne - kiedy wybrać konkretny typ?

    Ogrzewanie budynku wolnostojącego może wymagać zastosowania własnego źródła ciepła. Kotły gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne pozwalają na dostarczenie ciepłej wody zarówno do instalacji centralnego ogrzewania. Dodatkowo dwufunkcyjne kotły mogą dostarczyć ciepłą wodę użytkową. Który kocioł gazowy wybrać, by dostarczyć odpowiednią ilość ciepłej wody do budynku?

    Czytaj więcej
  • Jaka klimatyzacja do domu jednorodzinnego? Ile kosztuje klimatyzacja w domu?

    Jaka klimatyzacja do domu jednorodzinnego? Ile kosztuje klimatyzacja w domu?

    Coraz wyższe temperatury, które odczuwamy latem sprawiły, że w domach prócz wentylatorów, zaczęły pojawiać się także klimatyzatory - zarówno stacjonarne, jak i przenośne. Klimatyzacja do domu pozwala na osiągniecie komfortu cieplnego w upalne dni, jak również pozwala podnieść temperaturę i osuszyć powietrze poza sezonem grzewczym.

    Czytaj więcej
  • Bojler elektryczny czy przepływowy podgrzewacz wody?

    Bojler elektryczny czy przepływowy podgrzewacz wody?

    Podgrzewanie wody poza sezonem grzewczym bywa problematyczne, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy kotły węglowe, pelletowe, czy na biomasę. Z pomocą przychodzi podgrzewacz wody, który pozwala na zapewnienie ciepłej wody użytkowej o każdej porze roku i w odpowiednich ilościach. Dzisiaj przyjrzymy się, które rozwiązanie będzie najlepsze do naszych potrzeb.

    Czytaj więcej
  • Instalacja pompy ciepła - przepisy prawne i montaż

    Instalacja pompy ciepła - przepisy prawne i montaż

    Instalacja pompy ciepła może wiązać się z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Kwestię montażu pompy ciepła reguluje kilka ustaw, takich jak prawo budowlane, prawo geologiczne i górnicze, prawo ochrony środowiska, prawo wodne, ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jakie formalności należy spełnić w zależności od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła.

    Czytaj więcej
  • Montaż pompy obiegowej CO

    Montaż pompy obiegowej CO

    Pompa CO stanowi alternatywę dla ogrzewania gazowego, elektrycznego oraz olejowego. Największym atutem tego typu urządzeń są niskie koszty eksploatacyjne. Rosnąca popularność pomp ciepła wpłynęła na rozwój urządzeń i zwiększoną produkcję wielu modeli. Aby dane urządzenie mogło efektywnie generować ciepło konieczny jest prawidłowy montaż pompy CO. W poniższym artykule wyjaśniamy różnicę między poszczególnymi modelami podpowiadając jak dobrać pompę obiegowa do CO oraz gdzie zamontować zawory termostatyczne usprawniające pracę urządzenia.

    Czytaj więcej
  • Jak korzystać z platformy hap.pl

    Jak korzystać z platformy hap.pl

    Jeszcze więcej nowości! Jeśli śledzisz nas na bieżąco to wiesz, że usprawniamy pracę instalatorom wprowadzając do naszej platformy coraz to nowsze udogodnienia. Ale czy aby na pewno trafiłeś już we wszystkie zakamarki naszej strony i w pełni wykorzystałeś jej potencjał? Nie musisz już dłużej błądzić! 

    Czytaj więcej
  • Jaki rodzaj rur do wody wybrać?

    Jaki rodzaj rur do wody wybrać?

    Wielowarstwowe rury PE z tworzywa sztucznego, są idealnym rozwiązaniem do instalacji centralnego ogrzewania czy rozprowadzenia po budynku wody pitnej. Ich wytrzymała a zarazem giętka konstrukcja sprawia, że mogą być formowane do potrzeb instalatora, bez ryzyka utraty właściwości przepływowych. Zatem czym jest rura PE i dlaczego warto zdecydować się na jej wykorzystanie przy pracach z instalacją grzewczą lub hydrauliczną?

    Czytaj więcej
  • Instalacja fotowoltaiczna - czy to się opłaca?

    Instalacja fotowoltaiczna - czy to się opłaca?

    Hurtownia fotowoltaiczna oferuje darmowe i ekologiczne źródło energii odnawialnej dla Twojego gospodarstwa domowego, które zapewniają panele fotowoltaiczne. Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały rok, a jedynym warunkiem ich funkcjonowania jest promieniowanie słoneczne. Instalacja fotowoltaiczna jest innowacyjnym rozwiązaniem z kilku powodów, takich jak możliwość produkcji energii odnawialnej przez panele fotowoltaiczne oraz oszczędności wynikające z rezygnacji z konwencjonalnych źródeł energii. Ponadto fotowoltaika nie emituje zanieczyszczeń a dodatkowo podnosi wartość danej nieruchomości. 

    Czytaj więcej
  • Jak dobrać odpowiedni zasobnik CWU?

    Jak dobrać odpowiedni zasobnik CWU?

    Zasobnik CWU to bardzo ważne urządzenie w każdym domu, gdzie ciepła woda użytkowa nie jest pobierana z sieci. Umożliwia magazynowanie określonej ilości wody i utrzymuje jej we właściwej temperaturze, poprzez podgrzewanie przy pomocy grzałki lub wężownicy. Duży wybór pojemności zasobników pozwala na stosowanie ich zarówno w domach, jak i obiektach użytkowych.

    Czytaj więcej
  • Dlaczego warto zamontować regulatory temperatury?

    Dlaczego warto zamontować regulatory temperatury?

    Regulatory temperatury stanowią ważny element nowoczesnych instalacji grzewczych. Możliwość dokładnej regulacji temperatury i utrzymania jej na konkretnym poziomie sprawia, że komfort cieplny użytkowników budynku jest znacznie wyższy, a koszty ogrzewania odzwierciedlają realne zużycie. Jaki regulator temperatury jest odpowiedni do konkretnej instalacji grzewczej, gdzie go umieścić oraz dlaczego warto to zrobić? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

    Czytaj więcej
  • Grupy pompowe, zalety instalacji w ogrzewaniu podłogowym

    Grupy pompowe, zalety instalacji w ogrzewaniu podłogowym

    Grupa pompowa jest to zespół pomniejszych elementów, które pozwalają na wykorzystanie dwóch różnych źródeł, ale także dwóch zróżnicowanych odbiorników ciepła. Grupa pompowa z powodzeniem stosowana jest np. gdy chcemy połączyć ogrzewanie grzejnikowe z podłogowym wodnym. Czym jest grupa pompowa i jakie zastosowanie znajdziemy dla niej w naszej instalacji centralnego ogrzewania? Dowiesz się tego z naszego wpisu.

    Czytaj więcej
  • Jakie grzejniki do ogrzewania gazowego?

    Jakie grzejniki do ogrzewania gazowego?

    Odpowiednie dopasowanie do siebie elementów ogrzewania w domu, to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. W zależności od wybranego źródła ciepła, powinno się stosować określone rodzaje grzejników. Choć ogrzewanie gazowe należy do tańszych alternatyw, można te koszty jeszcze zredukować - m.in. poprzez instalację odpowiednich kaloryferów.

    Czytaj więcej
  • Zasady działania instalacji solarnych - to warto wiedzieć

    Zasady działania instalacji solarnych - to warto wiedzieć

    Ogrzewanie budynków przy pomocy odnawialnych źródeł energii jest nie tylko modne, ale również efektywne oraz ekonomiczne. Instalacje solarne pozwalają na pobieranie energii cieplnej z promieni słonecznych, która może służyć np. do podgrzewania wody użytkowej w sezonie letnim. Instalacja solarna może być eksploatowana przez cały rok, dzięki czemu nasze rachunki za ogrzewanie wody będą znacznie niższe, niż przed instalacją.

    Czytaj więcej
  • Power Max - kotły kondensacyjne Beretta - innowacyjne rozwiązanie dla zastosowań komercyjnych

    Power Max - kotły kondensacyjne Beretta - innowacyjne rozwiązanie dla zastosowań komercyjnych

    Power MAX to seria kondensacyjnych kotłów marki Beretta charakteryzujących się nowoczesną technologią. Cały proces powstania kotłów, od projektowania, poprzez opracowanie do wyprodukowania w pełni dokonuje się przez markę Beretta.

    Czytaj więcej
  • Montaż ogrzewania podłogowego - o czym należy pamiętać

    Montaż ogrzewania podłogowego - o czym należy pamiętać

    Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest prawidłowy montaż ogrzewania podłogowego. By uniknąć problemów, niezbędny jest projekt ogrzewania podłogowego oraz profesjonalna firma, która na jego podstawie wykona dla nas kompleksowo usługę. Co trzeba wiedzieć o montażu zanim sami się tym zajmiemy lub zlecimy komuś? Oto garść przydatnych informacji.

    Czytaj więcej
  • Ogrzewanie podłogowe - kiedy warto wybrać i gdzie zastosować?

    Ogrzewanie podłogowe - kiedy warto wybrać i gdzie zastosować?

    Ogrzewanie podłogowe umożliwia nam uzyskanie pożądanej temperatury w sposób efektywny i ekonomiczny, dzięki dużej powierzchni grzewczej. Wszechstronność tego rozwiązania sprawia, że może być głównym źródłem ciepła w budynku lub mieszkaniu, jak również wspomagać istniejące. Jeżeli budujemy dom lub modernizujemy obecny system ogrzewania - warto zainteresować się podłogówką.

    Czytaj więcej