-
Właściwe mocowanie rur receptą na prawidłowe działanie całej instalacji
Sprawne działanie instalacji w dużej mierze zależy od właściwego zamocowania rur. Odpowiedni montaż możliwy jest dzięki specjalnym uchwytom zapewniającym niezawodną jej pracę, poprzez niwelowanie naprężeń. Uchwyty te zwane obejmami do rur stosuje się we wszystkich typach instalacji, a ich zadaniem jest utrzymanie ciężaru rur przytwierdzanych do ścian czy stropów. Za pomocą obejm z powodzeniem zamocujemy rury wykonane ze stali, miedzi, plastiku, a nawet szkła. Stosowane są w branży wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, w instalacjach gazowych czy wentylacyjnych i klimatyzacjach. Miejscami, w których najczęściej mocuje się obejmy są rozgałęzienia rurociągów, zmiany ich kierunków czy punkty nieopodal armatury. Odstępy pomiędzy obejmami zależą od średnicy i rodzaju rury, a także temperatury z jaką przepływa przez nie medium.
-
Naczynie przeponowe - kluczowy element zabezpieczenia instalacji C.W.U.
Kluczowym elementem w zabezpieczeniu instalacji wody użytkowej, chłodniczej, grzewczej czy solarnej jest naczynie przeponowe. Z uwagi na właściwość wody jaką jest rozszerzalność cieplna, w każdej instalacji należy zastosować zbiornik, który odbierze nadwyżkę wody. Zadaniem zbiornika hydroforowego jest również stabilizacja ciśnienia, a także powstrzymanie uderzeń hydraulicznych. W dzisiejszym artykule “pod lupę” weźmiemy naczynia C.W.U., które mają bezpośredni wpływ na wodę pitną, a więc i na nasze zdrowie.
-
Sterowniki do Pompy C.O. - automatyczne sterowanie
Ilość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że wybór instalacji grzewczej nie należy do najprostszych zadań. Decyzja jaką podejmie inwestor będzie jedną z kluczowych przy budowie domu. Bez względu jednak na to, jakiego wyboru dokona, zastosowanie sterowników zapewni maksymalne wykorzystanie potencjału instalacji grzewczej. Właściwie dobrane i ustawione urządzenie przysłuży się do zwiększenia wydajności urządzenia, zapewnienia komfortu cieplnego i zwiększenia oszczędności. W artykule przyjrzymy się roli sterowników do pomp CO.
-
Centrala deszczowa- skuteczne zarządzanie wodą opadową
Ciągle słyszymy o coraz większym deficycie wody pitnej, i choć na co dzień może tego nie zauważamy, warto zdać sobie sprawę, że jest to źródło nieodnawialne, którego w końcu zabraknie. W gospodarstwie wodę pitną wykorzystujemy do wielu czynności, również do takich, w których można by było wykorzystać wodę deszczową.
-
Jak dobrać właściwy zawór kulowy?
Obowiązkowym elementem występującym w każdej instalacji wodnej czy gazowej są zawory kulowe, których zadaniem jest skuteczne odcięcie dopływu medium. Szeroki asortyment dostępnych na rynku zaworów, nie ułatwia wyboru. Na co więc zwrócić uwagę dobierając zawory kulowe? Zapraszamy do lektury.
Zawory kulowe zbudowane są z korpusu, uchwytu ręcznego i gniazda, w którym znajduje się kula, a także z wałka zwrotnego. Kula posiada wydrążony otwór przez który przepływa medium jeśli zawór jest otwarty. Zawór zamkniemy przekręcając uchwyt ręczny, wówczas całkowite obrócenie się kuli zablokuje przepływ medium. Zawory kulowe dostępne na rynku mogą występować z dławikiem lub bez. Wspomniany dławik gwarantuje kompensację luzów oraz przestrzeni wewnętrznej. -
Zasobniki i wymienniki Kospel - Niezawodna jakość!
W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez ciepłej wody użytkowej jest nawet trudne do wyobrażenia. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań ułatwiających podgrzewanie wody w zależności od indywidualnych potrzeb.
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań umożliwiających podgrzewanie ciepłej wody jest wyposażenie instalacji w zasobnik czy wymiennik c.w.u. Dzięki dobrze dobranemu modelowi z łatwością zoptymalizujemy czas podgrzewania wody, a co za tym idzie wysokość rachunków.
-
Energooszczędnie i wydajnie!- Pompy ciepła LG.
Coraz świadomiej wybieramy produkty ograniczające negatywny wpływ na środowisko. Europejskie zasady projektowania ekologicznego to narzędzie skutecznie regulujące minimalne wymaganie jakie muszą spełniać urządzenia, aby były przyjazne naturze. Zachowana musi być odpowiednia efektywność energetyczna, a także poziom akustyczny, w innym razie produkt nie zostaje dopuszczony do sprzedaży.
-
System KAN-therm UltraLine - innowacyjne rozwiązanie
System UltraLine to nowość w instalacjach jaką serwuje nam KAN-therm. Ten innowacyjny system ma na celu ułatwić pracę Instalatorowi. Jego ideą jest możliwość użycia tych samych kształtek przy łączeniach różnych konstrukcji rur tworzywowych. Przeznaczony do standardowych wewnętrznych instalacji grzewczych oraz wody użytkowej, a także specjalistycznych instalacji rurowych np. sprężonego powietrza. Cały system oparty jest na połączeniach bezoringowych, co czyni go najbardziej bezpiecznym połączeniem.
- hap.pl
- » Blog
- » Strefa porad